در حال بارگذاری ...
 • عادل بزدوده:

  نبود جریان تئاتر عروسکی، جفا به تماشاگران است

  عادل بزدوده با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی کلان برای تئاتر عروسکی گفت: نبود جریان روتین در نمایش عروسکی، جفا به مردمی است که امکان پیدا نمی‌کنند در طول سال از این آثار دیدن کنند.

  این هنرمند باسابقه تئاتر عروسکی که با نمایش «کوزه عسل نیست» در این دوره از جشنواره حضور خواهد داشت، در گفت‌وگو با ستاد خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی تهران مبارک ادامه داد: نباید تمام زحمات گروه‌های تئاتر عروسکی به 2 اجرا در جشنواره منحصر شود بلکه باید برنامه‌ریزی میان مدت و بلندمدتی داشته باشیم تا خروجی جشنواره تئاتر عروسکی در طول سال روی صحنه برود و تماشاگران علاقه‌مند امکان تماشای این آثار را پیدا کنند.

  بزدوده خواستار همراهی مدیران فرهنگی با برگزارکنندگان جشنواره تئاتر عروسکی شد و ادامه داد: در تمام استان‌ها گروه‌های فعال تئاتر کودک و عروسکی داریم که با یکبرنامه‌ریزی درست می‌توانند نمایش‌هایشان را در طول سال به صحنه بیاورند.

  طراح عروسک مجموعه‌های «خونه مادر بزرگه» و «قصه‌های تا به تا» اضافه کرد: از سوی دیگر این گروه‌ها می‌توانند نمایش‌های خود را در دیگر شهرها نیز اجرا کنند تا فرصت تبادل تجربه و شکوفایی هر چه بیشتر برای گروه‌های مختلف فراهم شود و از سوی دیگر، این گروه‌ها که شغل‌شان فعالیت هنری است، امکان ارتزاق پیدا می‌کنند و تنگناهای اقتصادی‌شان برطرف خواهد شد.

  کارگردان نمایش«آهای تو دیگه کی هستی؟» با اشاره به جمعیت جوان کشور افزود: یکی از بهترین شیوه‌ها برای آموزش و فرهنگ‌سازی برای این جمعیت جوان این است که مسایل را از طریق تئاتر عروسکی مطرح کنیم .ازآنجاکه معمولا در کنار بچه‌ها، خانواده‌ها یا مربیان مدارس هم به تماشای آثار می‌نشینند، این فرهنگ‌سازی برای آنها نیز انجام می‌شود.

  بزدوده که در این دوره از جشنواره تئاتر عروسکی نمایش «کوزه عسل نیست» را اجرا می کند، در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم کارم فقط دو اجرا در جشنواره نداشته باشد و از همین حالا اعلام می‌کنم گروه ما آمدگی اجرای این نمایش در تمام استان‌ها را دارد و از این موضوع استقبال می‌کنیم.
  نظرات کاربران